Platnost příspěvku skončila 22. 6. 2019!

Global Capstone Design Workshop 2019 – Sun Moon University (Korea) a VSB - Technical University of Ostrava

Ve dnech 27. - 30. 5. 2019 se na VŠB-TUO koná pod záštitou děkana Fakulty strojní VŠB-TUO, prof. Ing. Ivo Hlavatého, Ph.D., workshop pro studenty z Jižní Koreje a studenty Fakulty strojní VŠB-TUO. Klání sedmi mezinárodních týmů vyvíjejících vlastní vynálezy vyvrcholí ve čtvrtek 30. 5. 2019, kdy proběhne jejich hodnocení před komisí složenou z odborníků v oblasti strojírenství, průmyslového designu a marketingu.

Ve dnech 27. -30. 5. 2019 se na VŠB-TUO koná pod záštitou děkana Fakulty strojní VŠB-TUO, prof. Ing. Ivo Hlavatého, Ph.D., společný workshop jihokorejských studentů ze Sunmoon University (SMU) a studentů Fakulty strojní Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) s názvem Global Capstone Design Workshop 2019.

Studenti Fakulty strojní VŠB-TUO se na základě ideových návrhů vynálezů z korejské strany rozhodli pro jeden ze sedmi týmů. Následně proběhla online setkání pod vedením prof. Jooho Lee z Mechanical Engineering Department SMU a doc. Jiřího PodešvyKatedry aplikované mechaniky Fakulty strojní  VŠB-TUO, kde se studenti seznámili a domluvili se na další komunikaci na dálku. V pondělí 27. 5. 2019 celkem 15 korejských studentů spolu se zástupci Sun Moon University dorazilo na naši univerzitu a mají možnost se potkat se svými týmovými kolegy za účelem dokončení vynálezů. Na úvod proběhly teambuildingové hry.

Mezi produkty vyvíjené studenty patří například automatická brzda kočárku pro děti, nástroje pro chytré rybaření, čistička kohoutkové vody, multifunkční domácí spotřebiče, měřiče znečištění ovzduší apod. Klání sedmi mezinárodních týmů vyvíjecích vlastní vynálezy vyvrcholí 30. 5. 2019 v 15.00 hodin, kdy proběhnou prezentace všech týmů a následné hodnocení odbornou komisí. Závěr workshopu bude provázet podepsání Memoranda o porozumění mezi oběma univerzitami.

Děkujeme všem studentům a pedagogům Fakulty strojní VŠB-TUO, kteří se do přípravy a realizace této mimořádné události zapojili.

Vloženo: 30. 5. 2019
Útvar: 330 - Katedra aplikované mechaniky