Platnost příspěvku skončila 12. 11. 2018!

Oslavy výročí vzniku republiky na VŠB-TUO

12. 11. 2018, 16:00 - 20:00
 kampus VŠB-TUO v Ostravě-Porubě na ul. 17. listopadu
Oslavy výročí vzniku republiky na VŠB-TUO
Srdečně zveme na oslavy výročí založení Československé republiky dne 12. listopadu 2018 na naší univerzitě.

Rektor VŠB - Technické univerzity Ostrava, prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., si Vás u příležitosti oslav založení Československa dovoluje pozvat na události věnované tomuto významnému výročí:

Slavnostní otevření nového parku

od 16 hod. před rektorátem

Projekt byl zpracován s cílem vytvořit reprezentativní a veřejně přístupný prostor pro připomínku 100. let výročí vzniku ČSR, které se tento rok slaví. Symbolem pro tuto událost je výsadba 10 kusů lípy srdčité, jakožto národního stromu. Podstatou projektu jsou rovněž modelace terénu, které symbolizují reliéfní členitost našich zemí a trasa neformálního chodníku, který symbolizuje toky řek. Nová parková úprava je navržena v souladu s požadavky na využití studenty školy. Cílem projektu je vytvořit kulturní a estetické prostředí pro krátkodobý odpočinek a studium  studentů s motivem 100. let výročí vzniku ČSR. Autorkou návrhu je zahradní architektka Ing. Pavla Miklová, která se dlouhodobě zabývá návrhy a realizací sadovnických úprav.

Vernisáž výstavy "České stavby století"

od 17 hod. v aule

Výstava "České a slovenské stavby století" je pořádána ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), ta je kurátorem i autorem výstavy. Sto nejvýznamnějších staveb bylo vytipováno ČKAIT a od dubna 2018 probíhalo hlasování veřejnosti, ze kterého vyšlo konečné pořadí. Na VŠB-TUO bude vystaven výběr z těchto nejvýznamnějších staveb posledních sta let. K výstavě samotné proběhne také vernisáž 12. 11. 2018, ta výstavu zahájí.  V aule bude výběr posterů umístěný do konce kalendářního roku, poté se výstava přesouvá do Velkého Světa Techniky v rámci Dolní oblasti Vítkovice. Po skončení výstavy na DOV bude trvale umístěna na Fakultě stavební VŠB-TUO.

Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava s názvem "Společné století"

od 18. hod v aule

Program koncertu:

Jan Mráček – housle
Risto Joost – dirigent

Bedřich Smetana: Předehra z opery Prodaná nevěsta
Antonín Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 53
Allegro
Adagio
Finale. Allegro giocoso
Leoš Janáček: Příhody lišky Bystroušky (suita z opery v úpravě Václava Talicha) / 16´
Leoš Janáček: Sinfonietta