Platnost příspěvku skončila 30. 10. 2020!

Fakulta strojní VŠB-TUO přijala Krevní výzvu, čeká ji nelehký úkol

Krásný, ale těžký úkol dnes na sebe vzala Fakulta strojní. V rámci dnešní Krevní výzvy přijal pan proděkan Zdeněk Poruba pomyslnou štafetu od Hornicko-geologické fakulty. Fakulta strojní tak musí v dalším únorovém termínu vyburcovat co možná nejvíce svých studentů, zaměstnanců a absolventů. Celkem dnes díky akci Ukaž, co je v tobě! darovalo krev nebo plazmu 116 osob, 102 z nich poprvé.

Dnes od 7 do 13 hod. na Krevním centru FNO proudili studenti z Hornicko-geologické fakulty. Nebyli však sami, kromě nich došli i její zaměstnanci a také dárci z Ekonomické fakulty, ta výzvu přijala na univerzitě jako první. Cílem aktivity je dlouhodobě s Krevním centrem FNO spolupracovat a podpořit studenty i ostatní v pravidelném darování. Proto vlastně univerzita výzvu přijala letos v dubnu a nad akcí převzal záštitu rektor Ivo Vondrák: „VŠB-TUO je společensky odpovědná instituce, jsme hrdi, že se účastníme této akce a děkuji všem, kteří chodí darovat krev.“ Sám se na akci setkal s vedením obou fakult, s vedením FNO a Krevního centra FNO.

Hornicko-geologická fakulta svou výzvu podpořila kampaní Ukaž, co je v tobě! Její hlavní organizátorka Kristina Neničková chtěla přiblížit možnosti dárcovství krve všem tak, aby se nebáli a došli darovat krev či plazmu. Sama jako dárce dobře zná všechny podmínky, proto také kampaň Ukaž, co je v tobě! byla postavena jako možnost seznámit se s prostředím, personálem i samotnými dárci na Krevním centru FNO. Kdo tedy dnes darovat nemohl, třeba ze zdravotních důvodů, mohl doprovodit svého kamaráda nebo kolegu.

Vloženo: 25. 10. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy