Teorie je základ, ale seznámení s praxí je neméně důležité

Exkurze pro studenty mají na Katedře konstruování dlouholetou tradici. Často totiž pro pochopení problému platí, že je lépe jednou vidět, než o tom třikrát slyšet.

Po období pandemie covid-19, vlivem které mnoho firem z bezpečnostních důvodů uzavřelo své brány návštěvníkům, se snad pomalu vracíme do normálu. A pro nás na Katedře konstruování - 340 to znamená, že zase začínáme pro naše studenty organizovat exkurze.

Jednou z prvních vlaštovek byla počátkem listopadu 2022 návštěva společnosti TECHFORCUT s.r.o. v Hlučíně. Firma, která působí na trhu již více než 30 let, se věnuje aplikacím v oblasti řezacích technologií, resp. výrobě CNC autogenních a plazmových řezacích strojů.

Exkurze byla pořádána pro studenty zapsané v aktuálním akademickém roce 2022/2023 do předmětů Výrobní stroje I (3. ročník Bc. studia) a Metodika konstruování (1. ročník NMgr. studia). Velmi pozitivně byla hodnocena nejen samotná exkurze pod vedením Ing. Lukáše Kudrny, ale také fakt, že studenty provedl firmou osobně ředitel společnosti, pan Ing. Marek Merta.

Vloženo: 22. 11. 2022
Útvar: 340 - Katedra konstruování