TATRA nezná bratra aneb vozidla TATRA TRUCKS na vlastní oči

Se studenty jsme si byli na exkurzi v TATRA TRUCKS a.s. ověřit, zda výše uvedené tvrzení platí, nebo se jedná pouze o dříve reklamní a ničím nepodloženou hlášku.

Výuku předmětů Výrobní stroje I (Bc. studium) a Metodika konstruování (NMgr. studium) jsme v zimním semestru 2022/2023 ukončili stylově exkurzí ve společnosti TATRA TRUCKS a.s. v Kopřivnici. Ani nutné zajištění vlastní dopravy do Kopřivnice nebylo pro studenty problémem a před bránou č. 6 jsme se sešli (sjeli) v počtu bezmála 40 osob.

Po přesunu do prezentačního centra na zkušebním polygonu exkurzi oficiálně zahájil ředitel marketingu TATRA TRUCKS a.s. a následně měli studenti možnost se formou prezentací pracovníků vývoje a konstrukce seznámit s nejbližšími plány a vývojovými směry společnosti. A nikoho patrně nepřekvapí, že jejich nedílnou součástí je přechod k elektromobilitě nebo využití dalších druhů alternativních paliv.

Po úvodní části pak přišlo na řadu to, na co všichni čekali. Po rozdělení na dvě skupiny si mohli účastníci na vlastní oči prohlédnout část výrobního závodu (halu montáže), kde jistě zaujala nejen dokončovaná vozidla různých typů a specifikací, ale také jednotlivé celky vozidel (nosné rámy, nápravy, převodovky, kabiny, …). Na zkušebním polygonu si pak mohli ve třech přistavených vozidlech všichni na vlastní kůži potvrdit, že pro vozidla TATRA nejsou žádné povrchy a profily vozovky, stejně jako doslova adrenalinová stoupání a klesání, žádným neřešitelným problémem.

Na závěr se určitě sluší poděkovat jak vedoucím pracovníkům marketingu, personalistiky a oddělení vývoje, tak testovacím řidičům, za velmi užitečně a krásně prožité dopoledne.

Ps. A bylo také bohaté občerstvení, takže příště jedeme do Kopřivnice zase.

Společné foto studentů

Vloženo: 6. 12. 2022