Laboratoř pokročilých mechatronických systémů v hydraulice

Dokončení výstavby Laboratoře pokročilých mechatronických systému v hydraulice

V rámci projektu Centrum výzkumu pokročilých mechatronických systémů, CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_019/0000867 byla vybudována Laboratoř pokročilých mechatronických systémů v hydraulice. V oblasti hydrostatických pohonů a systémů se v rámci výuky mají studenti bakalářského a magisterského studia možnost seznámit s moderní hydraulikou ve špičkově vybavené laboratoři. V laboratoři probíhá výzkum v oblasti moderních hydrostatických pohonů a systémů, kterého se účastní rovněž studenti (zejména doktorského studia).

Pracoviště je vybaveno měřicími přístroji pro měření tlaku, průtoku, teploty, otáček, krouticího momentu, polohy, hustoty, viskozity, čistoty kapalin a mnoha dalšími. Pro realizaci numerických simulací je pracoviště vybaveno hardwarovým a softwarovým vybavením, které odpovídá nejmodernějším trendům a současným požadavkům vědy a výzkumu. Katedra má k dispozici několik moderních výpočetních stanic, které disponují softwarem pro 1D numerické simulace – Matlab – Simulink (Fluids) a softwarem pro 3D numerické simulace – Ansys (Fluent, CFX).

Vloženo: 2. 1. 2023
Útvar: 338 - Katedra hydromechaniky a hydraulických zařízení